Maroko postúpilo do semifinále, Američanov rozdrvilo 4:0

03.08.2024 Celý región

Paríž 2. augusta (TASR) - Prvú semifinálovú dvojicu na olympijskom futbalovom turnaji vo Francúzsku vytvorili Maroko a Španielsko. Africký zástupca v úvodnom piatkovom štvrťfinále v parížskom Parku princov zvíťazil nad USA vysoko 4:0 aj vďaka presnému zásahu Soufiana Rahimiho, ktorý je s piatimi gólmi najlepší strelec turnaja.

Obhajcovia strieborných medailí Španieli zdolali v Lyone Japonsko 3:0 aj vďaka dvom gólom stredopoliara Barcelony Fermina Lopeza, ktoré si rozdelil na oba polčasy. Poistku pridal v závere Abel Ruiz.

Ďalšími semifinalistami sa stali futbalisti Egypta, ktorí po remíze 1:1 v riadnom hracom čase i po predĺžení zdolali Paraguaj v jedenástkovom rozstrele 5:4. Ďalším súperom "faraónov" bude víťaz štvrťfinále Francúzsko - Argentína. Semifinálové súboje sú na programe 5. augusta.